Kali camp 2016 aneb 40 hodin na plný plyn

Letošní kali camp se vyznačoval především tím, že účastníci byli již zkušení borci a tak nebylo třeba probíranou látku brát úplně od základů, ale mohli jsme se soustředit i na pokročilejší techniky, pohyb, dynamiku a strategii, vycházející především z perfektní znalosti a ovládnutí základních dovedností. Počasí nám tentokrát přálo a tak intenzivní pětidenní kemp nebyl ničím narušen a mohlo se makat od začátku do konce.
Každý den se skládal ze čtyř dvouhodinových lekcí a jejich obsahem bylo prolínání techniky „breake in-breake out“ do podoby užití se zbraní i bez. Rozebráním struktury jednotlivých pohybů se tak neustále procvičovalo zdánlivě nové učivo, které se po již zmíněných pěti dnech spojilo v jeden celek a výsledný dril by jistě byl zajímavým obohacením kdejakého videa :-)  Součástí výuky byl samozřejmě sparing, jeho trénink a poukázání na rozličnost užití v reálném boji.
715A0896 715A0993 715A1035 715A1101
 Pod vedením Romana, v návaznosti na loňský i letošní seminář zaměřený na střeleckou přípravu (gunologi) byla i na letošním kempu připravena nástavba a volné pokračování  těchto jednotlivých seminářů, kde se tentokrát účastníci seznamovali s užitím zbraně v těsném kontaktu, nestandardních pozicích a obraně proti ozbrojenému útočníkovi. Jedna z lekcí byla věnována i technikám pohybu ve vozidle, rychlému výstupu z vlastního místa či přes spolujezdce, vyproštění dalších osob a mnoho dalšího. To vše v kontextu toho, že bylo poukazováno na rozdíly mezi zachraňováním osob např. z hořícího automobilu či technikami bodyguardingu nebo obranou taxikáře. Poukazování na rozličnosti různých typů výcviku (policie, armáda, bodyguard, cbs atd..) bylo probíráno téměř každý den a zároveň si mohli účastníci v různých situacích vyzkoušet dané typy možností a způsobů užití.
715A1181 715A1410 715A1416 715A1511 715A1487
I když únava byla po pár dnech již značná, přesto den pátý byl nejintenzivnější a všichni tak museli zatnout zuby a vše dotáhnout do zdárného konce, což se nakonec podařilo. Kromě pár modřin, které tak nějak k bojovému umění patří, proběhl kali camp bez vážnějších zranění a závěrečné večerní párty spojené s grilováním uvolnilo atmosféru při které se všichni velmi dobře pobavili a snad i zrelaxovali.
715A1548 715A1454 DSC03267
Díky všem zúčastněným i organizátorům za skvělou atmosféru a těším se na další skvělé akce.
Zobrazeno 26534 krát

KALENDÁŘ AKCÍ

po út st čt so ne