Trénink a oslava "jednou za 50 let..."

Druhý víkend v březnu se v Reutlingenu pořádal seminář, který si zaslouží trochu větší pozornost než pár řádků na fb a to hned z několika důvodů. Jak již z jeho názvu vyplývá, jednalo se o trénink a slavnost zároveň a dle toho, že se koná jednou za padesát let, dá se usoudit, že se jednalo o významné výročí. Oním oslavencem pak nebyl nikdo jiný evropský leader, učitel, kamarád a přítel Tuhon Uli Weidle, který v tomto měsíci oslavil 50 a to už je pěkná řádka zkušeností :-) 

 

My jsme u toho samozřejmě nemohli chybět a jako zástupci České republiky mu jeli osobně poblahopřát a užít si nejen neobvyklý seminář a oslavu, ale i potkat staré známé ze všech koutů Evropy a podělit se s nimi i o nové zkušenosti, poznatky a dovednosti v oblasti tréninku Pekiti Tirsia Kali. Oslava byla vskutku parádní a zhruba stovka účastníků se příjemně bavila od začátku až do samého konce. Uli nám přichystal mnohá překvapení a to jak ve formě cvičební, tak po stránce konzumní - výrobci jídla v Reutlingenu si asi mnuli ruce :-) Asi největším překvapením byl ale Uliho velice dobrý přítel Jay Bataclan z Filipín, který je velikým znalcem jak filipínské kultury, tak i mnohých filipínských bojových umění a zároveň je jedním z těch, kteří se podílí na chodu celé organizace Pekiti Tirsia Kali. Tento nenápadný a neustále se usmívající človíček nás udivoval každým slovem i každým pohybem. Jeho neuvěřitelná znalost a schopnost plynule se pohybovat, byla až nepochopitelná. Pod jeho vedením jsme tak mohli trénovat oba dva dny a byl to opravdu neskutečný zážitek, který se asi slovy popsat nedá. Výuka byla tentokrát zaměřená na techniky ginuntingu a nože, což mně osobně velice vyhovovalo :-) A díky srozumitelnému, ale velice intenzivnímu výkladu máme co trénovat asi ještě na hodně dlouho. Večer pak bylo promítání videí, které vytvořili jednotlivé školy jako pozdrav a přání Ulimu nejen k narozeninám, ale i do dalších let. Myslím, že tohle na něj hodně zapůsobilo.

     10511499 1147769038569319 8001157028962277416 o  DSCN4417 2  12484857 1147769525235937 3835544246332949353 o

Druhý den Jay předváděl práci a techniky s tradičním filipínským nožem balisong a i když jsem se v minulosti o tento nůž poměrně hodně zajímal a studoval i jeho použití, přesto vidět na vlastní oči práci s tímto nožem bylo něco jako splněný sen. Nutno dodat, že mnohé se výrazně lišilo od všeho co jsem doposud znal, ale pro praktické použití to bylo jedinečné. Jay byl důkazem toho, že Pekiti Tirsia má mnoho skrytých rezerv a že pokud půjde správným směrem, možnosti jsou obrovské.                                                                                    

DSCN4387 2

Dvě tréninkové části v průběhu víkendu pak vedl Uli a s Jayem se výborně doplňovali, takže v závěru se vše složilo jako jeden velký obraz. Výborné cvičení, pohoda, spousta přátel a dobrého jídla, to vše byl tento víkend. A tedy ještě jednou: díky za všechno Uli a všechno nejlepšííííí ;-)

Zobrazeno 22064 krát

KALENDÁŘ AKCÍ

po út st čt so ne